Skolskjutsar Järnforsens skola läsåret 2020-2021

Bergkvarabuss AB
Telefon 0766-40 57 42, 072-574 19 05 eller 0480-42 45 06 (växel 0480-42 45 00)

Morgonturer

 07.25 Ring Up Virserum
07.40 Järnforsen skola

07.30 Fröreda västra
07.35 Järnforsens skola

06.45 Triabo
07.05 Virserum Nya Torget (byte mot Hultsfred linje 61 åk. 7-9

Eftermiddagsturer

Måndag
14.30 Järnforsens skola
14.35 Fröreda västra
14.49 Ring Up Virserum

15.37 Virserum Nya torget
15.44 Misterhult
15.48 Aggatorp
15.51 Smuge, Ånhult
15.55 Triabo

16.10 Virserum Nya Torget
16.20 Triabo

Tisdag
14.30 Järnforsens skola
14.35 Fröreda västra
14.49 Ring Up Virserum

15.34 Virserum Nya torget
15.41 Misterhult
15.45 Aggatorp
15.48 Smuge, Ånhult

16.32 Virserum Nya Torget  (anslutning från Hultsfred)
16.41 Triabo

Onsdag
14.30 Järnforsens skola
14.35 Fröreda västra
14.49 Ring Up Virserum

15.18 Virserum Nya Torget
15.31 Triabo

Torsdag
14.30 Järnforsens skola
14.35 Fröreda västra
14.49 Ring Up Virserum

15.37 Virserum Nya torget
15.44 Misterhult
15.48 Aggatorp
15.51 Smuge, Ånhult
15.55 Triabo

16.32 Virserum Nya Torget
16.41 Triabo

Fredag
12.30 Järnforsens skola
12.40 Ring Up Virserum

12.40 Järnforsens skola
12.45 Fröreda västra

15.17 Virserum Nya Torget
15.26 Triabo

Prolympia – morgonturer
Hjalmarssons Buss
Telefon 0495-340 60

07.10 Smyge, Ånhult
07.18 Aggatorp
07.19 Tängelå Misterhult
07.20 Misterhult 2
07.21 Dackestupet
07.23 Viserum Prolympia

07.10 Smuge
07.18 Aggatorp
07.19 Misterhult
07.21 Dackestupet
07.23 Prolympia

07.25 Ramsebo
07.35 Prolympia

07.45 Skärslida
07.50 Hultarp
07.54 Kråketorp
07.57 Slagdala
07.59 Ekeflod vsk
08.04 Hässlid vsk
08.09 Prolympia

07.54 Torsebo
07.55 Bösebo
07.57 Ävlingebo
08.01 Odensås
08.02 Österarp vsk
08.07 Kvillemåla
08.11 Prolympia

Prolympia – eftermiddagsturer

Måndag
13.20 Prolympia
13.23 Misterhult
13.24 Tängelå Misterhult
13.26 Aggatorp
13.31 Smuge, Ånhult
13.44 Hässlid 1 vsk
13.49 Ekeflod 2 vsk
13.51 Slagdala
13.53 Kråketorp Virserum
13.56 Hultarp
14.01 Skärslida

13.25 Prolympia
13.35 Kvillemåla
13.40 Österarp vsk
13.41 Odensås
13.45 Ävlingebo
13.50 Bösebo
13.51 Torsebo

15.05 Prolympia
15.28 Slagdala
15.31 Kråketorp

15.05 Prolympia
15.10 Virserum Centrum
15.38 Ävlingebo
15.47 Ramsebo

13.20 Virserum Nya Torget
13.23 Misterhult
13.26 Aggatorp
13.31 Smuge

Tisdag
13.20 Prolympia
13.23 Misterhult
13.24 Tängleå Misterhult
13.26 Aggatorp
13.31 Smuge, Ånhult
13.39 Prolympia
13.44 Hässlid vsk
13.49 Ekeflod vsk
13.51 Slagdala
13.54 Hästhagen Kråketorp
13.56 Hultarp
14.01 Skärslida

15.05 Prolympia
15.18 Österarp vsk
15.23 Ävlingebo
15.25 Bösebo
15.33 Ramsebo

15.10 Prolympia
15.17 Hultarp
15.20 Kråketorp
15.22 Slagdala

13.25 Prolympia
13.35 Kvillemåla
13.40 Österarp vsk
13.41 Odensås
13.45 Ävlingebo
13.50 Bösebo
14.00 Ramsebo

Onsdag
13.20 Prolympia
13.29 Skärslida
13.34 Hultarp
13.36 Hästhagen Kråketorp
13.37 Kråketorp Virserum
13.39 Slagdala
13.46 Hässlid vsk
13.59 Ekeflod vsk
14.05 Misterhult
14.06 Tängleå Misterhult
14.07 Aggatorp
14.10 Smuge, Ånhult

14.40 Prolympia
14.45 Österarp vsk
14.47 Ävlingebo
14.49 Bösebo
14.52 Torsebo

13.25 Prolympia
13.29 Kvillemåla
13.35 Hultarp

13.39 Prolympia
13.45 Österarp vsk
13.46 Odensås
13.55 Bösebo
14.03 Ramsebo

14.35 Prolympia
14.38 Misterhult
14.40 Aggatorp
14.43 Smuge, Ånhult

15.05 Prolympia
15.13 Slagdala

Torsdag
13.20 Prolympia
13.23 Misterhult
13.24 Tängelå Misterhult
13.26 Aggatorp
13.31 Smuge, Ånhult

13.39 Prolympia
13.44 Hässlid vsk
13.49 Ekeflod
13.51 Slagdala
13.53 Kråketorp Virserum
13.54 Hästhagen Kråketorp
13.56 Hultarp
14.01 Skärslida

15.05 Prolympia
15.28 Slagdala

13.25 Prolympia
13.29 Kvillemåla
13.35 Hultarp

13.39 Prolympia
13.43 Österarp vsk
13.46 Odensås
13.50 Ävlingebo
13.55 Bösebo
14.03 Ramsebo
14.12 Torsebo

15.05 Prolympia
15.38 Ävlingebo

Fredag
12.30 Prolympia
12.35 Hässlid vsk
12.40 Ekeflod vsk
12.42 Slagdala
12.50 Skärslida

12.45 Prolympia
12.57 Misterhult
12.58 Tängelå Misterhult
12.59 Aggatorp
13.02 Smuge, Ånhult

13.00 Prolympia
13.04 Kvillemåla
13.10 Hultarp
13.18 Österarp vsk
13.19 Odensås
13.23 Ävlingebo
13.25 Bösebo
13.26 Torsebo

14.40 Prolympia
14.44 Hultarp
14.53 Österarp vsk
14.55 Ävlingebo
14.57 Bösebo
15.09 Ramsebo

14.45 Prolympia
14.50 Slagdala
14.52 Kråketorp Virserum
14.53 Hästhagen Kråketorp

15.00 Prolympia
15.03 Misterhult
15.05 Aggatorp
15.10 Smuge, Ånhult